میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ پوست یکی از بهترین راههای جوانسازی پوست است که در کلینیک دکتر حداد انجام می گیرد. روش کار در میکرونیدلینگ به این شکل است که سوزن های بسیار ریز و استریل دارای عمق و سرعت تعیین شده توسط پزشک ( این میزان و مقدار بر اساس نوع پوست و چگونگی هدف مشخص می شود ) به صورت همزمان به لایه دوم پوست یا درم وارد می شوند. در این تایم فعال سازی سیستم ایمنی بدن انجام می شود و به همین علت موجب افزایش دادن ضخامت لایه اول پوست (اپیدرم) و یا افزایش انتشار فاکتورهای رشد و تولید رشته های کلاژن و الاستین می شود . از این رو میکرونیدلینگ پوست بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

میکرونیدلینگ چیست؟
میکرونیدلینگ یکی از موثرترین روش های جوانسازی و ترمیم پوست است که امروزه در تمام دنیا استفاده می شود. بی شک می توان گفت که یکی از موثرترین و بهترین روش های که می توانیم در در جوانسازی و ترمیم پوست نام ببریم روش میکرونیدلینگ بوده است .

مزو میکرونیدلینگ
مزو میکرونیدلینگ در واقع نوعی روش تحریک مکانیکال پوست می باشد. عملکرد این روش به این صورت است که با استفاده از سوزن های بسیار ریز در این روش میلیون ها میکروکانال در پوست به وجود می آید. در روش مزو میکرونیدلینگ با تحریک کلاژن سازی ، ساختار و کارکرد پوست آسیب دیده و تغییر یافته ترمیم می شود.

معجزه میکرونیدلینگ
معجزه میکرونیدلینگ چگونه اتفاق می افتد؟ در واقع رشته های کلاژن و الاستین را می توانیم رشته های پروتئینی بدانیم که این رشته ها وظیفه دارند که استحکام و همچنین خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ کنند و باید دقت داشته باشیم که در جوانسازی پوست به عنوان عامل مهمی به شمار می روند.

همانگونه که گفتیم میکرونیدلینگ یک روش تحریک مکانیکال پوست می باشد که باعث می شود پوست تحریک شده و اقدام به ترمیم خود کند. این روش هیچ گونه عارضه ای را برای بیمار ندارد و از سالم ترین و بی خطرترین روش های ممکن برای جوانسازی پوست می باشد که واقعا در جوانسازی پوست معجزه می کند.

در چه مواردی می توانیم از طریق میکرونیدلینگ استفاده کنیم؟
۱) رفع چین و چروک:
میکرونیدلینگ چروک
میکرونیدلینگ چروک در صورتی که فاکتورهای رشد افزایش پیدا کند و همچنین تعداد زیادتر شود و با بازسازی رشته های کلاژن والاستین و زمانی که در میوفیبریل هاچین های عمیق سفت می شود باعث می شود این عمق ها کم تر و چروک های زیر محو می شود.

۲) درمان اسکار (جای زخم و جراحت):
زمانی که بافت اسکار تخریب شود یا فرایند طبیعی بهبود زخم تحریک شود ، جایگزینی بین بافت طبیعی و تخریب شده صورت می گیرد .

۳) درمان سوختگی:
سوختگی بعد از میکرونیدلینگ
زمانی که کلاژن سازی افزایش می یابد به دنبال آن فرآیند بهبود زخم نیز تحریک می شود . میکرونیدلینگ در درمان بسیاری از سوختگی برای ترمیم و رفع جای آنها به کار می رود. اگر میکرونیدلینگ توسط پزشک متخصص انجام نگیرد خود می تواند سبب سوختگی شود. سوختگی بعد از میکرونیدلینگ بسیار شایع است که آن هم به دلیل عدم تخصص و تبحر پزشک مربوطه بر می گردد.

۴) درمان استرچ مارک (ترک های پوستی)
از طریق بهبود تراکم اپیدرم و کلاژن سازی زیادتر ترک هاى پوستى را کم می کند .

۵) درمان ریزش مو:
را با افزایش میزان مواد مغذی و خونرسانی ریشه مو می توان موجب تقویت و تحریک فولیکول های مو شد .

۶) رفع تیرگی و لکه های پوست:
زمانی که بازسازی کراتینوسیت ها(سلول های سطحی پوست) انجام شود این عمل موجب می شود تا عوامل روشن کننده پوست لک ها روشن تر شوند .

انواع میکرونیدلینگ صورت
انواع میکرونیدلینگ صورت وجود دارد که از جمله خدمات تخصصی ارائه شده در کلینیک دکتر حداد است. از جمله انواع میکرونیدلینگ صورت می توان به موراد زیر اشاره کرد:

میکرونیدلینگ پلک
میکرونیدلینگ پلک قسمت زیر ابرو و بالاتر از چین پلک فوقانی انجام می گردد. میگکرونیدلینگ پلک جهت درمان چروک ظریق پشت پلک و روشن تر شدن پوست در این ناحیه انجام می گرد. میکرونیدلینگ پلک به منظور درمان جای اسکار بجا مانده از عمل بلفاروپلاستی نیز قابل انجام است.

استفاده از میکرو نیدلینگ چه مزایای در جوان سازی پوست داشته است ؟
اگر بخواهیم به مهم ترین مزیت میکرونیدلینگ موثرترین روش جوانسازی و ترمیم پوست اشاره کنیم باید بگوییم که در این روش از فرآیندهای ترمیم طبیعی خود بدن جهت درمان عملکرد و ساختار پوست استفاده می گردد.
بعد از اینکه میکرونیدلینگ انجام شد، به سرعت ظاهر پوست ترمیم شده است و به راحتی فرد می تواند فعالیت های روزانه خودش را انجام دهد .
شما می توانید پس از اینکه درمان را با میکرونیدلینگ موثرترین روش جوانسازی و ترمیم پوست انجام دادید شاهد بهبودی پوست باشید پس از مدت زمان کمی این تغییرات را خواهید دید .
بر خلاف بیشتر روشهای درمانی در روش میکرونیدلینگ اپیدرم پوست فقط بازسازی و ترمیم می شود و به هیچ وجه تخریب نخواهد شد .
انجام میکرونیدلینگ کاملا بدون درد و همچنین زخم می باشد و پس از انجام آن فاقد عوارض جانبی می باشد . فقط زمانی که انجام شود مقداری قرمزی بر روی پوست به جای میگذارد که این قرمزی بعد از چند ساعت بهبود می یابد.
دیگر مزایای میکرونیدلینگ
از نظر مقرون به صرفه بودن این روش بهتر و ایده آل تر است .
زمانی که منافذ پوست بسته می شوند ، در روش میکرونیدلینگ موثرترین روش جوانسازی و ترمیم پوست امکان عفونت بسیار نادر و کم است .
زمانی که فرآیند کلاژن سازی کامل می شود ، شخص می تواند شاهد نتایج بهتری باشد .
در مورد میکرونیدلینگ موثرترین روش جوانسازی و ترمیم پوست باید نکات مهم و قابل توجه را در نظر بگیرم که می توانیم به اختصار به موارد زیر اشاره کنیم:
اگر از داروی استفاده میکنید یا هر گونه بیماری و ضایعه پوستی دارید و قصد دارید که استفاده از روش میکرونیدلینگ را پیش بگیرید حتما با پزشک مشورت نمایید .
باید به این نکته توجه داشته باشید که شما نمی توانید پس از یک جلسه میکرونیدلینگ نتیجه ای مطلوبی از آن را مشاهده کنید زیرا این زمان کافی نمی باشد .
اگر اخیرا در جهت جوانسازی پوست خود از روش های درمانی دیگری استفاده کرده اید حتما باید این موضوع را با پزشک در میان بگذارید .
زمانی که میکرونیدلینگ را انجام دادید حتما به توصیه های پزشک گوش کنید .
برای استفاده از روش میکرونیدلینگ موثرترین روش جوانسازی و ترمیم پوست در صورت مصرف دارو و یا هرگونه بیماری و ضایعه پوستی حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.
باید این نکته را مد نظر داشته باشید که جهت مشاهده نتیجه مطلوب از میکرونیدلینگ یک جلسه درمان کافی نمی باشد.
در صورتی که اخیرا از روش درمانی دیگری جهت جوانسازی پوست استفاده نموده اید می بایست به پزشک خود اطلاع دهید.
پس از انجام میکرونیدلینگ کلیه توصیه های پزشک را به دقت رعایت نمایید.
ميكرونيدلينگ در چه افرادى قابل انجام نيست؟
افراد با پوست تيره(درمان جايگزين با آراف فركشنال)
افرادى كه طى شش ماه گذشته جوش فعال داشته اند.(درمان جايگزين آراف فركشنال)
افراد مستعد كلوييد(افراد بد زخم)(روش جايگزين مزوتراپى و ليزر و استفاده از كرمها)
افراد با افتادگى شديد يا خطوط بسيار عميق(روش جايگزين آراف فركشنال،هايفو تراپى ،جراحى)
هزینه میکرونیدلینگ
هزینه میکرونیدلینگ بسته به منطقه تحت درمان بستگی دارد. همچنین به تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد که این موضوع به هر فرد بیمار بستگی دارد.

Call Now Button